17. 6. 2016

Původ a kvalita rašelinových zábalů

raselina_hromadka

Rašelina – zázračný lék na nemoci pohybového aparátu prověřený generacemi našich předků. Lidstvo zná blahodárný účinek různých druhů rostlin obsažených v rašelině od počátku prvních civilizací. Její využití k léčebným účelům a lázeňským procedurám má dlouhou tradici i v České republice.

I my ctíme tradici českého lázeňství a cítíme se být zavázáni jejím dobrým jménem. V rašelinových zábalech proto najdete jen tu nejkvalitnější rašelinu z pečlivě prověřených českých přírodních zdrojů. Chcete se o ní dozvědět více? Stačí číst dále.

 

Rašelina z doby kamenné až na vaší pokožku

raselina_zelena

 

Rašelina pokrývá cca 2% povrchu planety Země. Zajímá vás, odkud se vzala? Pojďte s námi na malou biologickou exkurzi.

Rašelina vzniká vrstvením rostlinného materiálu v bažinatých oblastech. Proč zrovna tam? Díky acidickým a anaerobním podmínkám bránícím rozkladu rostlin. Obsahuje především zbytky stromů, trávy a hub a organické zbytky drobných živočichů. Tempo růstu je velmi pomalé – pouze 1 mm za rok.

Rašelina, kterou používáme v našich jednorázových rašelinových zábalech, vznikla po ústupu ledovců na konci poslední doby ledové. Její stáří se odhaduje na 9 000 let. Z hlediska obsahu látek přínosných pro lidské tělo je tím nejlepším, co máte k pro svou terapii dispozici.

 

Ručíme za kvalitu našich jednorázových rašelinových zábalůraselina_srdce

Rašelina v jednorázových rašelinových zábalech obsahuje 95 až 99 % organických látek tvořených zbytky více než stovek různých druhů rostlin. Vzniká jejich postupným rozkladem, čímž se řadí mezi tzv. humolity. Najdete v ní nespočetné množství přírodních vyživujících látek, stopových prvků a minerálů. O jejich příznivých účincích na lidské tělo se dočtete v našem článku.

Pečlivě vybíranou rašelinu nejvyšší kvality poté přirozeným způsobem zpracujeme do tenké plástve. Tu následně umístíme mezi fólii a propustnou netkanou textilii. Díky tomu přírodní léčivé látky z rašelinového zábalu proniknou k tělu klienta.

Čím vás rašelinové zábaly ještě přesvědčí:

  • bezkonkurenční kvalitou rašeliny,
  • přírodní čistotou bez chemických přísad,
  • kvalitním zpracováním zajišťujícím maximální efekt,
  • vysokou účinností a univerzálností zábalů,
  • precizním balením a propracovanou logistikou.

Díky těmto vlastnostem jsou jednorázové zábaly od Eureka jasnou volbou číslo 1 na trhu jak mezi masážními a rehabilitačními centry, tak i běžnými spotřebiteli. Přesvědčte se i vy o jejich jedinečnosti.