17. 6. 2016

Druhy rašelinových zábalů

 

raselinove_zabaly

Jak se vyznat v jednorázových rašelinových zábalech? Na kterou část těla je použijete? Poradíme vám.

Co mít na paměti při používání jednorázových rašelinových zábalů? potřebují zdroj tepla. Jen tak z rašeliny „vymáčknete“ maximum a plně využijete léčebné účinky dokonalého tepla na lidský organizmus.

Jednorázový rašelinový zábal JRZ I

raselinovy_zabal_IRozměry: 30 x 40 cm

JRZ I je skutečnou jedničkou mezi terapeuty. Jedná se o nejuniverzálnější velikost, kterou úspěšně využijete i při léčbě malých kloubů. Ani na širokých zádech vás nezklame – stačí položit dva zábaly vedle sebe, a je to.

Snad proto je jasnou volbou profesionálů v oblasti rehabilitace a lázeňské péče.

Více informací >>

 

Jednorázový rašelinový zábal JRZ II

raselinovy_zabal_IIRozměry: 15 x 40 cm

JRZ II je malý ale šikovný. Použijte jej při léčbě malých kloubů. Je ideální i při rekonvalescenci po gynekologických operacích, kdy není vhodné zatěžovat oblast břicha (nosiče používané pro nahřívání větších zábalů jsou v takovém případě příliš těžké). V kombinaci s naším RNT II umožní pohodlnou a bezpečnou rekonvalescenci.

Více informací >>

 

Jednorázový rašelinový zábal JRZ III

raselinovy_zabal_IIIRozměry: 60 x 40 cm

Tohoto cvalíka využijete především v oblasti zad. Krásně pokryje plochu aplikace. Pokud se vám nosič tepla RNT III zdá příliš těžkopádný, použijte místo něj kombinaci dvou RNT I.

Více informací >>

 

Nosiče tepla

rašelinové nosiče tepla

Jak již bylo řečeno, na prohřátí jednorázových rašelinových zábalů potřebujete nosiče tepla. Vyberte si mezi nimi svého favorita.

  • RNT I je nejuniverzálnější nosič tepla z naší kolekce od roku 2000. Je ideální takřka pro všechny oblasti použití – od malých kloubů až po záda. Pokud potřebujete pokrýt větší plochu, jednoduše položíte dva nosiče vedle sebe. Volba číslo 1 mezi terapeuty.
  • RNT II je menší nosič určený především pro malé klouby. Je lehký a snadno aplikovatelný.
  • RNT III je velký nosič tepla pro oblast zad. Kvůli jeho hmotnosti některé provozy upřednostňují použití dvou RNT I.
  • RNT Mini je drobný a přitom účinný. Ideální např. při léčbě facialis (obrny lícního nervu) malé klouby. S úspěchem jej rovněž využijete v případech, kdy je vyšší hmotnost a velikost nosičů nežádoucí (například při rekonvalescenci po operacích břicha).